• medlem-1.jpg
  • medlem-2.jpg
  • medlem-3.jpg
  • medlem-4.jpg

Medlemmer fra S-Å

 

S

Sakkat ApS   Anden udgivelse af software
Salon de Luxe www.salondeluxe-bogense.dk Frisørsaloner
Salon No 110 www.salonno110.dk Frisørsaloner
Salon Ritz www.salonritz.dk Frisørsaloner
SB Buddes Planteskole www.buddesplanteskole.dk Planteformering
Scandrums A/S www.scandrums.dk Engroshandel
Sct Georgogildet Bogense sct-g.dk/bogense Forening der arrangerer events for at skabe midler til spejderne.
Senmatic A/S www.senmatic.com El-artikler
Servicebien / City Kids - Rengøring
SEV A/S www.sev.dk Entreprenører
Shell Service Morud www.shell-morud.dk Servicestationer
Sikre Prøver ApS www.sikreprover.dk Agenturhandel med prøve og analyseudstyr
SIO ApS - Maskinfabrikker
Skamby El ApS www.skambyel.dk El-installatører
Skeby Tømreren   Tømrer- og bygningssnedkervirksomhed
Skilte Online www.skilte-online.dk Trykkeri/serigrafi-virksomhed
Skindladen skindladen.dk Handel og bearbejdning af læder
Skorstensfejermester Klaus Andersen www.fejer.nu Skorstensfejning
Skovby Forsamlingshus www.skovbyforsamlingshus.dk Anden restaurantvirksomhed
Skov's Biavl www.skovsbiavl.dk Avl af pelsdyr m.m.
Skåstrup Vognmandsforretning - Transport, vejgods
Skohuset - Detailhandel
Skovgårde Biavl    - Fødevarer
Skulpturværkstedet skulpturvaerkstedet.dk Kunst
Slettens Bed & Breakfast  slettens-bed-breakfast-otterup Ferieboligudlejning
SMER Syddansk Miljø & Energirådgivning ApS www.smer.dk Arkitekt
Snedker- og Tømrermestrene Bjarne Jensen og Chr. O. Christensen ApS - Tømrere
SOFI-TRADE ApS - Fødevarer
Soroptimist Bogense-Nordfyn soroptimist-danmark.dk Humanitær organisation, arrangør af Eventyrlig Kunst
Sportigan www.sportigan-bogense.dk Forhandlere af sports- og campingudstyr
Sprinkler Consulting - Ingeniører, rådgivende
Sommerlejren Skåstrup Strand skaastrupstrand.dk Andre organisationer og foreninger
SOS HUMAN Capital ApS www.sos360.dk Konsulentvirksomhed
STARK Bogense Trælast og Byggecenter A/S www.stark.dk/bogense Detailhandel
Stark Søndersø Trælast og Byggecenter www.stark.dk/soendersoe Byggemarkeder
Steenjensen.com ApS steenjensen.com Rådgivning
Steffen Frydenlund - Øvrige medlemmer
Stiftelsen Hofmansgave www.hofmansgave.dk Dyrkning af korn
Stillebæk Haveservice www.stillebaekhaveservice.dk Haveservice
Storms´s Fisk stormsfisk.dk Fiskeforretning engros
Strandlykken Bed & Breakfast Strandlykken.dk Bed and breakfast
Stubfræsning Fyn www.stubfræsningfyn.dk Kombinerede serviceydelser
Støvkluden - Rengøring
Sundhedsvæksthuset www.livskronen.dk Fodpleje, Zoneterapi og massage
Super Brugsen Søndersø www.superbrugsen.dk Supermarkeder
SuperSimpeltDesign supersimpelt.dk Kommunikationsdesign, grafisk desig og reklamebureau
Supertech Agroline www.supertech.dk Engroshandel
Susies Rullende Klip www.susiesrullende.klip Frisørsaloner
Swissdoor ApS www.swissdoor.dk Aluminium, produktion af
Syg til job sygtiljob.dk Konsulentvirksomhed
Symatic Production www.symatic.dk Webportaler
Synia Fotografi   Fotografisk virksomhed
Syddansk Erhvervsskole www.sde.dk Uddannelse
Særslev Auto - Autoreparation/salg af biler
Særslev Blik & VVS sbov.dk VVS- og blikkenslagerforretninger
Særslev Specialfoder www.nordfynsfoder.dk Korn & foderstoffer
Søndersø www.merefyn.dk/byer/soendersoe/  
Søndersø El-service ApS www.soendersoe-el.dk/ El-installatører
Søndersø Hallerne Søndersø Hallerne Drift af sportsanlæg
Søndersø Gymnastikforening www.sonderso-gf.dk Gymastikforening
Søndersø Malerfirma www.sonderso-malerfirma.dk Malerforretninger
Søndersø Produktionshøjskole www.sphs.dk Undervisning
Søndersø Taxi - Transport, taxi og buskørsel
Søndersø Tømrerforretning ApS www.sondersotomrer.dk Tømrere

 

T

T.H. Service & Montage www.thsmontage.dk -
Tagrens Fyn www.tagrensfyn.dk Tagrensning   
Tandlægerne i Bredgade www.tandlaegerneibredgade.dk Praktiserende tandlæger
Techno-Design www.techno-design.dk IT, markedsføring og kommunikation
Tegnestuen Hindevadgård www.hindevadgaard.dk Arkitekter
Teknisk Forvaltning Nordfyns Kommune www.nordfynskommune.dk Øvrige medlemmer
Terapi i skoven www.terapiiskoven.dk Psykologi og rådgivning
Tessa Gjødesen - Øvrige medlemmer
Thinggard Rengøring ApS www.thingaard-rent.dk Almindelig rengøring i bygninger
Thoms Låse & Sikringscenter www. thoms-laase.dk Låsesmed/adgangssikring
Tinby A/S www.tinby.dk Bygningsmaterialer, fremstilling af
TN Totalentreprise TN Totalentreprise Tømrer- og bygningssnedkervirksomhed
TOFI ApS www.tofistol.dk -
Tonsberg hus og have Tonsberg hus og have Tømrer- og bygningssnedkervirksomhed
Topgard A/S www.longard.dk Bygningsmaterialer, fremstilling af
Tornsvig www.tornvigs.dk Kommunikationsdesign og grafisk design
Torben Frøslev www.wefix-it.dk    Engroshandel
TOTAL VVS & Blik ApS www.totalvb.dk VVS- og blikkenslagerforretning
Trigoweb IVS   Computerprogrammering
Trine Kryger Simonsen www.trinekrygersimonsen.com Design
Triobyg Fyn ApS www.triobyg.dk Murere
Troels Clausen   Udlejning af erhvervsejendomme
TRL Transport IvS - Vejgodstransport
Turismens Venner Nordfyn www.visitnordfyn.dk/nordfyn/turismens-venner-nordfyn Turisme
TTC Byg Tømrermester Trine Callesen www.ttcbyg.dk Tømrer- og bygningssnedkervirksomhed
TVS Designerradiatorer A/S www.tvs.dk -
Tækkemanden Per Keis ApS www.morud.dk/taekkemand/ Tagdækning
Tøm-Montage v/René Andreasen - Tømrere
Tømrerfirmaet Dan Helberg ApS    
Tømrerfirma Gert Fogt A/S www.gertfogt.dk Tømrere
Tømrerfirma Madsen ApS    www.tomrer-madsen.dk/    Tømrere
Tømrerfirmaet Rude Hommelgaard ApS www.rude-hommelgaard.dk Tømrere
Tømrermester Esben Hansen www.esben-hansen.dk Tømrere
Tømrermester Kurt Korsholm ApS www.korsholm-otterup.dk Tømrere
Tømrermester Lars Bo Larsen - Tømrere
Tømrermester Lars Stampe Nielsen   Tømrere
Tømrermester Michael Eskemose ApS www.eskemose.dk Tømrere
Tømrermester Simon Hansen ApS www.simon-hansen.com Tømrere
Tømrermester Tom Sjødahl ApS www.tomsjoedahl.dk Tømrere
Tømrer & Snedkermester Kaj Madsens Eftf. ApS www.vintherweb.dk Tømrere
Tømrer og Snedkermester v/Allan Led Hansen www.allanledhansen.dk Tømrere

 

U

Ugeavisen Nordfyn www.ugeavisennordfyn.dk Aviser og Blade
Uggerslev Mølle - Dyrkning af korn
Unik Aspekt   Bæredygtig møbel og lampedesign
UNIK-REVISION ApS www.unikrevision.dk Revision

 

V

Valde ApS   Vikarbureauer
Valhalla flyt og montage   Flytteforretninger
Vandløbsservice ApS - -
Veflinge Kræmmermarked veflinge-kræmmermarked.dk Antik- og kræmmermarked
Veflinge Tømrerforretning - Tømrere
Veflinge Aholds Hotel B&B www.facebook.com/Veflinge.afholds.Hotel Bed & Breakfast
Venstre Nordfyn venstreinordfynskommune.dk Frivillig forening
Vigerslevlund Udlejning og Transport Aps www.vigerslev.dk Udlejning, service 
villalil www.villalil.dk Design til børn og illustration
VK Multiservice   Opførsel af bygninger
Vinspecialisten Bogense Hos-Jakobsen www.hos-jakobsen.dk Vinhandel
Virksomme Kvinder www.virksommekvinder.dk Foreninger
VVS Fyn ApS    www.vvs-fyn.dk VVS-Installatører 
Vækstplatformen www.vaekstplatformen.dk Virksomhedsrådgivning

 

W

Wandel Keramik wandel-keramik.dk Keramiker
Weartech ApS weartech.dk Engroshandel
Wencon ApS www.wencon.dk Engroshandel
WillFred willfred.dk Børnetøjsforretning
William Nielsen & Søn v/ Jesper Schjødt Nielsen   Malerforretning
Willsen Interactive willsen.dk IT/Web 6 Søgemaskineoptimering

 

X

 XL-Omsorg v/ Anne Marie Sørensen xl-omsorg.dk  Hjemmehjælp
     
     

 

Y

 Yndgaards køreskole www.facebook.com/YndgaardsKoreskole  Køreskoler
     
     

 

Z

Zoneterapeut v/Anne Margrethe Dalskov www.amdalskov.dk Zoneterapeuter
Zyberland S.m.b.a www.zyberland.dk www.inworks.dk IT, markedsføring og kommunikation
Zeppelin zeppelin-skraedder.dk Fremstilling af andre beklædningsartikler smat tilbehør

 

Ø

     

 

Å

Ålyst/Allan Skov   Dyrkning af korn
Åben atelier v/ Sonja Foged   Malerier, Atelier/udstilling