• medlem-1.jpg
  • medlem-2.jpg
  • medlem-3.jpg
  • medlem-4.jpg

Medlemmer fra O-R

 

O

 Oasen Nordfyn B & B/ Ferielejligheder oasen-nordfyn.dk Bed & Breakfast/ferielejligheder
 Onkels Café facebook.com/onkelcafe Cafe/ spisested
 Ostehuset  facebook.com/ostehuset Anden detailhandel med fødevarer i specialbutikkker
 Otterup Apotek www.a-apoteket.dk/otterup-apotek Apoteker
 Otterup Autolakereri - Autolakererier
 Otterup Bowling & Idrætscenter www.otterupbowlingcenter.dk Restauranter
 Otterup Bageri OtterupBageri Fremstilling af friske bageriprodukter
 Otterup Bøger & Papir www.bogerogpapir.dk/otterup Detailhandel med bøger
 Otterup Guldsmedie www.otterupguldsmedie.dk Guldsmedie
 Otterup Handelsforening otteruphandelsforening.dk Erhvervs- og arbejdsorganisationer
 Otterup Håndboldklub www.otterup-hk.dk Sportsklubber
 Otterup Hobbyfoder www.otteruphobbyfoder.dk  Detailhandel
 Otterup Hotel www.otteruphotel.dk Hoteller og kroer
Otterup Loppemarked Otterup Loppemarked facebook Loppemarked
 Otterup Markedsforening www.otterupmarked.dk Forening
Otterup Museum Otterup Museum Museer
 Otterup & Omegns Jagtforening www.oojf.dk Faglige sammenslutninger
 Otterup-Søndersø Dyreklinik www.o-s-d.dk Dyrlæger
 Otterup VVS ApS www.otterup-vvs.dk VVS-Installatører

 

P

Paarse ApS www.paarse.dk Bedemænd
Padelsport.dk www.padelsport.dk Andre sportsaktiviteter
Parking Solvision ApS www.solvision.dk -
Pegasus-Mobility A/S www.pegasus-mobility.dk Mobilitetshjælpemidler
P. H. Byg Hårslev ApS www.phbyg-haarslev.dk Tømrere
Phototypical www.phototypical.dk Reklamefotografi, markedsføring og kommunikation
Picasso Pizza www.picasso-otterup.dk Pizzariaer, griller, isbarer mv.
Poul Eriks Gårdbutik   Dyrkning af grøntsager
Poul Rasmussen A/S www.prbyggeri.dk Tømrere
Privatkokken v/ Mikkel Thrane   Anden restaurationsvirksomhed
PS Byggehjælp v/Tømrermester Peter Simonsen www.psbyggehjaelp.dk Tømrere

 

R

Radio Nordfyn www.radio-nordfyn.dk Radio & Tv
RD Handyman   Serviceydelser til skovbrug
REA Automatdrejning ApS  www.rea.dk Metalvarefabrikker
Rengøringsfirmaet, "Gør det rent" www.gørdetrent.dk Rengøring
RESAX www.resax.dk Revision og bogføring
Restaurant Røgeriet www.restaurant-roegeriet.dk Restauranter
Revisionsfa. Jan Christiansen - Revision
Revisionsfirmaet Axel Gram I/S www.axelgram.dk Revision og bogføring
RM-Auto   Autoreperationsværksteder m.v.
Rosenhaven ApS www.rosen-haven.dk Blomsterforretninger
Rosenlund ApS   Anden detailhandel
Ruth Kristensen - -
Rævdal ApS www.raevdal.dk Ingeniører, rådgivende
Røde Kors Otterup www.rodekors.dk Detailhandel med brugte varer i forretninger
Røde Kors Søndersø www.rodekors.dk Detailhandel med brugte varer i forretninger
Røde kro (Annemarie Juseten) roede-kro.dk Restauranter
Rønnov Fisk og Vildt www.ronnov-fisk.dk Fisk og Vildt