• medlem-1.jpg
  • medlem-2.jpg
  • medlem-3.jpg
  • medlem-4.jpg

Medlemmer fra L-N

 

L

Labøllegaard www.laboellegaard.dk Kvægavl og gårdbutik
Langesø Skov og Golf A/S   Serviceydelser til skovbrug og drift af sportsanlæg
Langesø Vaffelhus Langesø Vaffelhus/Facebook Isbarer
Lars Bjerre - -
Larsen - business development   Virksomhedsrådgivning og anden rådgivning
Lars Langskov Nielsen   Avl af smågrise
L'Artisan www.lartisan.dk Fremstilling af kakao, chokolade og sukkervarer
Lasses Vinduespolering www.lassesvinduespolering.dk Rengøring
LBK Renovering www.lbk.dk Tømrere
Le Mess   Restauranter
LedelsesAkademiet Lillebælt www.ledelselillebaelt.dk Lederuddannelser, ledelsesudvikling og konsulentydelser
Legekæden i Bogense www.legekaeden.dk Legetøj og børnetøj
Leonidas kommunikation   Prof service ydelse
Leo Jensen - -
LEXOS Advokater www.lexsos.dk Advokater
Lindegårdens Fiskesø   Fiskesø med selvbetjening
Lis Drud www.denordfynske.dk Kunstnerisk skaben
Lisbeth Krag Olsen www.lisbethkrag.dk Kunst og Gallerier
Living de Lux https://da-dk.facebook.com/Living-de-Lux-159676507394500/info?tab=overview Detailhandel med tøj, sko og lædervare
LKN Byg www.lkn-byg.dk Tømrere
Lone Brinkmann http://lonebrinkmann.dk/ PR og kommunikation
LS Energiteknik A/S ls-energiteknik.dk VVS- og blikkenslagerforretninger
Luciaklinikken luciaklinikken.dk Rekreationsophold
Lumby Smede- og Maskinværksted www.lumbysmeden.dk VVS-Installatører
Lunde Vognmandsforretning ApS www.lundevmf.dk Transport, vejgods
Lunds Hotel www.lundshotel.dk Hoteller
Lykkeslund lykkeslund.dk Planteavl og svine produktion
Lædersnedkeren www.laedersnedkeren.dk Reparationer, møbler/boligudstyr

 

 

M

Mad med Sjæl madmedsjael.dk Anden restaurationsvirksomhed
Maler og Mure Peter V Jensen   Maler og Mure
Malermester C. M. Pedersen Malere 
Malermeste Frank Kristensen   Malere
Malermester Henrik Hansen - Malere
Margård Gods www.margaard.com Tilrettelægger reklamekampagner, herunder markedsføringsaktiviteter
Martin Nielsen EL service elnielsen.dk El installatør
Maskinfabrikken Polund ApS www.polund.dk Maskinfabrikker 
Matas Bogense www.matas.dk Detailhandel med kosmetikvarer og produkter til personlig pleje
Matas Otterup www.matas.dk Detailhandel med kosmetikvarer og produkter til personlig pleje
Medieplan Danmark www.medieplan.com Marketing
Mejlskov Tømrerforretning ApS. - Tømrerforretning
Mekanikerfyn.dk mekanikerfyn.dk Mekaniker
Melby Vogmandsforretning ApS www.melbyvognmandsforretning.dk  Transport, vejgods 
MENY Bogense MENY Bogense Supermarkeder
MENY Otterup MENY Otterup Supermarkeder
MH-Assistance   Kombinerede serviceydelser
Middelfart Sparekasse www.mid-spar.dk Bank, Sparekasse
Minimaler.dk www.minimaler.dk Malerforetninger
Mkj Service v/ Martin K. Pedersen   Kombinerede serviceydelser
Morud Friluftsbad www.friluftsbad.dk Drift af sportsanlæg
Morud Dyreklinik www.moruddyreklinik.dk 
Morud Tømrer- og Snedkerforretning www.hkp-morud.dk Tømrere 
Morud VVS og EL ApS www.morud-vvs-el.dk  VVS-Installatører 
MS Revision www.ms-revision.dk  Revision 
Mosegaarden www.mosegaarden-nordfyn.dk Ferieboliger og ferskvandsfiskeri
Mosters Butik www.mostersbutik.dk Tøjforretninger
Motion og Velvære www.motion-velvaere.dk Sportsklubber
MT Miljøteknik www.mt-miljoeteknik.dk  Smed og montage 
Murerfirmaet Balsby www.balsby.biz  Murere 
Murerfirmaet K. Wichmann ApS www.murerwichmann.dk Murere
Murermester Ulrik Jørgensen - Murere 
Museum Morten Korch www.museum-mortenkorch.dk Museer
Mørkenborg Kro www.morkenborgkro.dk  Hoteller og kroer 

 

N

Nanok Consulting ApS www.nanok-consulting.dk IT, markedsføring og kommunikation
NGF Nature Energy A/S - Kombinerede administrationsserviceydelser
NIKHEN Consult ApS www.nikhen.dk Konsulent for boligforbedringer
Niels Beck Brems   Landbrug
Nislev Maskinfabrik ApS www.nislevmaskinfabrik.dk Maskinforarbejdning
NK Audio   Radio- og tv-forretning
Noble Consulting IVS www.nobleconsulting.dk Virksomhedsrådgivning
NorDesign nordesign.klipnu.dk Frisørsalon
Nordfrim A/S www.nordfrim.dk Engroshandel
Nordfyn Grafisk A/S www.nordfyn-grafisk.dk Tryk
Nordfynbo www.nordfynbo.dk Ejendomsmæglere
Nordfyns Autogenbrug www.nordfyns-autogenbrug.dk Autoværksted/ophug
Nordfyns Bank Bogense www.nordfynsbank.dk Pengeinstitutter
Nordfyns Bank Otterup www.nordfynsbank.dk Pengeinstitutter
Nordfyns Bank Søndersø www.nordfynsbank.dk Pengeinstitutter
Nordfyns Biler www.nordfynsbiler.dk Detailhandel med personbiler, varebiler og minibusser
Nordfyns Bogføring - Øvrige medlemmer
Nordfyns Brolægning ApS www.nordfyns-brolaegning.dk Entreprenører
Nordfyns Dyreklinik ApS www.nordfynsdyreklinik.dk Dyrlæger
Nordfyns El ApS www.nordfyns-el.dk El-installatører
Nordfyns Farvecenter www.nordfynsfarvecenter.dk Malerforretninger
Nordfynsfejeren v/Per Hofstedt www.nordfynsfejeren.dk Skorstensfejning
Nordfyns Firmaidræt nffi.dk Sport
Nordfyns Folkehøjskole nordfyns.nu Undervisning
Nordfyns Gymnasium www.nordfyns-gym.dk Undervisning
Nordfyns Handymand www.nordfynshandymand.dk Anlægsgartner
Nordfyns Hesteakademi   Hesterådgivning
Nordfyns Museum www.nordfynsmuseum.dk Andre organisationer og foreninger i.a.n.
Nordfyns Høreklinik nordfyns-hoereklinik.dk Andre personlige serviceydelser i.a.n.
Nordfyns Totaludlejning ApS www.bricksite.com Udlejning og leasing entreprenørmateriel
Nordfyns Rosenfestival www.rosenfestival.dk Andre organisationer og foreninger i.a.n.
Nordfyns svejse & montageforretning nordfyns.dk Svejse og montage
Nordfyns Tømrer- og Montageforretning ApS www.nordfyns.dk  Tømrere
Nordfyns Ungdomscenter www.nordfynsungdomscenter.dk Døgninstitutioner
Nordsyn v/ René Bach www.nordsyn.dk Teknisk afprøvning og kontrol
Norup Entreprenør og Vognmand ApS www.norup-vogn.dk Entreprenører
Norup Møbelsnedkeri A/S - Møbler
NOVASOL/dansommer A/S

www.novasol.dk

www.dansommer.dk

Ferieboligudlejning
Nybolig Otterup www.nybolig.dk Ejendomsmæglere
Ny Form www.ny-form.com Forhandlere af sports- og campingudstyr
Nykjærs Malerfirma ApS   Malerforretninger

Nymalet Nordfyn

www.nymaletnordfyn.dk Malere
NYT SYN Otterup http://www.nytsyn.dk/otterup Optikere
Næsby Regnskabsservice Næsby Regnskabsservice Bogføring og revision
Nøddegårdens økologiske bondegårdsferie   Bed and Breakfast
Nørregaard ApS - Entreprenører