• medlem-1.jpg
  • medlem-2.jpg
  • medlem-3.jpg
  • medlem-4.jpg

Medlemmer fra L-N

 

L

Labøllegaard www.laboellegaard.dk Kvægavl og gårdbutik
L'artisan www.lartisan.dk Fødevarer
Langesø Skov og Golf A/S   Serviceydelser til skovbrug og drift af sportsanlæg
Langesø Vaffelhus Langesø Vaffelhus/Facebook Isbarer
Lars Bjerre - -
Lars Knudsen visitnordfyn.dk/christiansholm-lars-knudsen-otterup Bed and breakfast
Larsen - business development   Virksomhedsrådgivning og anden rådgivning
Lars Langskov Nielsen   Avl af smågrise
Lasses Vinduespolering www.lassesvinduespolering.dk Rengøring
LBK Renovering www.lbk.dk Tømrere
LedelsesAkademiet Lillebælt www.ledelselillebaelt.dk Lederuddannelser, ledelsesudvikling og konsulentydelser
Legekæden i Bogense www.legekaeden.dk Legetøj og børnetøj
Leonidas kommunikation   Prof service ydelse
Leo Jensen - -
LEXOS Advokater www.lexsos.dk Advokater
Lindegårdens Fiskesø   Fiskesø med selvbetjening
Lisbeth Krag Olsen www.lisbethkrag.dk Kunst og Gallerier
Living de Lux https://da-dk.facebook.com/Living-de-Lux-159676507394500/info?tab=overview Detailhandel med tøj, sko og lædervare
LKN Byg www.lkn-byg.dk Tømrere
Lokal Journalen ApS www.lokaljournalen.dk Aviser og Blade
Lone Brinkmann http://lonebrinkmann.dk/ PR og kommunikation
LS Energiteknik A/S ls-energiteknik.dk VVS- og blikkenslagerforretninger
Luciaklinikken luciaklinikken.dk Rekreationsophold
Lumby Smede- og Maskinværksted www.lumbysmeden.dk VVS-Installatører
Lunde Vognmandsforretning ApS www.lundevmf.dk Transport, vejgods
Lunds Hotel www.lundshotel.dk Hoteller
Lykkeslund lykkeslund.dk Planteavl og svine produktion
Lædersnedkeren www.laedersnedkeren.dk Reparationer, møbler/boligudstyr

 

 

M

M. Jensen Autocentrum www.mj-autocentrum.dk Autohandel 
Mad med Sjæl madmedsjael.dk Anden restaurationsvirksomhed
Maler og Mure Peter V Jensen   Maler og Mure
Malermester C. M. Pedersen Malere 
Malermeste Frank Kristensen   Malere
Malermester Henrik Hansen - Malere
Malermester Thomasson www.maler-mester.dk Malere
Martin Nielsen EL service elnielsen.dk El installatør
Maskinfabrikken Polund ApS www.polund.dk Maskinfabrikker 
Massage og velvære - find dig ikke i smerte www.finddigikkeismerte.dk Behandler
Matas Bogense www.matas.dk Detailhandel med kosmetikvarer og produkter til personlig pleje
Medieplan Danmark www.medieplan.com Marketing
Mejlskov Tømrerforretning ApS. - Tømrerforretning
Mekanikerfyn.dk mekanikerfyn.dk Mekaniker
Melby Vogmandsforretning ApS www.melbyvognmandsforretning.dk  Transport, vejgods 
MENY Bogense MENY Bogense Supermarkeder
MENY Otterup MENY Otterup Supermarkeder
mf-media.dk www.mf-media.dk   Konsulentfirmaer 
MH-Assistance   Kombinerede serviceydelser
Minimaler.dk www.minimaler.dk Malerforetninger
Mkj Service v/ Martin K. Pedersen   Kombinerede serviceydelser
MM Yacht Værft  www.mmyachtvaerft.dk Både og skibe 
Monikas Hjemmeservice www.monikashjemmeservice.dk Hjemmeservice
Morten Augustinus    
Morud Friluftsbad www.friluftsbad.dk Drift af sportsanlæg
Morud Dyreklinik www.moruddyreklinik.dk 
Morud Tømrer- og Snedkerforretning www.hkp-morud.dk Tømrere 
Morud VVS og EL ApS www.morud-vvs-el.dk  VVS-Installatører 
MS Revision www.ms-revision.dk  Revision 
Mosegaarden www.mosegaarden-nordfyn.dk Ferieboliger og ferskvandsfiskeri
Mosters Butik www.mostersbutik.dk Tøjforretninger
Motion og Velvære www.motion-velvaere.dk Sportsklubber
MT Miljøteknik www.mt-miljoeteknik.dk  Smed og montage 
Murerfirmaet Balsby www.balsby.biz  Murere 
Murerfirmaet K. Wichmann ApS www.murerwichmann.dk Murere
Murermester Ulrik Jørgensen - Murere 
Mørkenborg Kro www.morkenborgkro.dk  Hoteller og kroer 
Maag VVS ApS vvsmester.dk/maag-vvs-odense-n VVS installatør

 

N

Nanok Consulting ApS www.nanok-consulting.dk IT, markedsføring og kommunikation
NGF Nature Energy A/S - Kombinerede administrationsserviceydelser
NIKHEN Consult ApS www.nikhen.dk Konsulent for boligforbedringer
Niels Beck Brems   Landbrug
Nislev Maskinfabrik ApS www.nislevmaskinfabrik.dk Maskinforarbejdning
NK Audio   Radio- og tv-forretning
Noble Consulting IVS www.nobleconsulting.dk Virksomhedsrådgivning
NorDesign nordesign.klipnu.dk Frisørsalon
Nordfrim A/S www.nordfrim.dk Engroshandel
Nordfyn Grafisk A/S www.nordfyn-grafisk.dk Tryk
Nordfynbo www.nordfynbo.dk Ejendomsmæglere
Nordfyns Autogenbrug www.nordfyns-autogenbrug.dk Autoværksted/ophug
Nordfyns Bank Bogense www.nordfynsbank.dk Pengeinstitutter
Nordfyns Bank Otterup www.nordfynsbank.dk Pengeinstitutter
Nordfyns Bank Søndersø www.nordfynsbank.dk Pengeinstitutter
Nordfyns Biler www.nordfynsbiler.dk Detailhandel med personbiler, varebiler og minibusser
Nordfyns Bogføring - Øvrige medlemmer
Nordfyns Brolægning ApS www.nordfyns-brolaegning.dk Entreprenører
Nordfyns Dyreklinik ApS www.nordfynsdyreklinik.dk Dyrlæger
Nordfyns El ApS www.nordfyns-el.dk El-installatører
Nordfyns Farvecenter www.nordfynsfarvecenter.dk Malerforretninger
Nordfynsfejeren v/Per Hofstedt www.nordfynsfejeren.dk Skorstensfejning
Nordfyns Firmaidræt nffi.dk Sport
Nordfyns Folkehøjskole nordfyns.nu Undervisning
Nordfyns Gymnasium www.nordfyns-gym.dk Undervisning
Nordfyns Handymand www.nordfynshandymand.dk Anlægsgartner
Nordfyns Hesteakademi   Hesterådgivning
Nordfyns Museum www.nordfynsmuseum.dk Andre organisationer og foreninger i.a.n.
Nordfyns Høreklinik nordfyns-hoereklinik.dk Andre personlige serviceydelser i.a.n.
Nordfyns Totaludlejning ApS www.bricksite.com Udlejning og leasing entreprenørmateriel
Nordfyns Rosenfestival www.rosenfestival.dk Andre organisationer og foreninger i.a.n.
Nordfyns svejse & montageforretning nordfyns.dk Svejse og montage
Nordfyns Tømrer- og Montageforretning ApS www.nordfyns.dk  Tømrere
Nordfyns Ungdomscenter www.nordfynsungdomscenter.dk Døgninstitutioner
Nordfynssvejser www.nordfyns-svejser.dk Maskiner, forarbejdning
Nordsyn v/ René Bach www.nordsyn.dk Teknisk afprøvning og kontrol
Norup Entreprenør og Vognmand ApS www.norup-vogn.dk Entreprenører
Norup Møbelsnedkeri A/S - Møbler
NO STRESS www.nostress-massage.dk Sundhedsvæsen
NOVASOL/dansommer A/S

www.novasol.dk

www.dansommer.dk

Ferieboligudlejning
Nybolig Otterup www.nybolig.dk Ejendomsmæglere
Ny Form www.ny-form.com Forhandlere af sports- og campingudstyr
Nykjærs Malerfirma ApS   Malerforretninger

Nymalet Nordfyn

www.nymaletnordfyn.dk Malere
NYT SYN Otterup http://www.nytsyn.dk/otterup Optikere
Næsby Regnskabsservice Næsby Regnskabsservice Bogføring og revision
Nøddegårdens økologiske bondegårdsferie   Bed and Breakfast
Nørregaard ApS - Entreprenører