• medlem-1.jpg
  • medlem-2.jpg
  • medlem-3.jpg
  • medlem-4.jpg

Medlemmer fra G-K

 

G

Galleri 55   Gallerier
Galleri Camacho carnacamacho.com Fritidsgalleri
Gamby Fattiggård   Bed and Breakfast
Garagen Retro & Loppefund Garagen Retro & Loppefund Køb og salg dødsboer og retrosalg
Garnguf www.garnguf.dk Detailhandel med kjolestoffer, garn, broderier mv.
Gartnet Allan Lynge Simonsen   Planteavl kombineret med husdyravl
Gartneriet Timmermann A/S www.timmermann.dk Gartnere og gartnerier 
Geopartner Landinspektører A/S www.geopartner.dk Landinspektører
Giørtz www.gioertz.dk Tøjforretninger
Gn-Autotek www.gn-autotek.dk Autoreparation/salg af biler 
Grønenergi og VVS IVS www.gronenergi-og-vvs.dk Engroshandel m/ isenkram, varmeanlæg og tilbehør
Grønfeldt Råd & Byg www.groenfeldtbolig.dk Indretningsarkitekter og rumdesign
Grønløkke Planteskole www.gronlokke.dk Planteformering
Guldbjerghus www.guldbjerghus.dk Hoteller
Guldbjerg Maskinfabrik A/S www.guldbjerg.dk Maskinforarbejdning
Guldfeldt Kontor og Data A/S www.guldfeldt.com Kopimaskiner og kontormøbler
Guldsmed Maegaard www.guldsmedmaegaard.dk Guldsmed
Gunner Møgelvang - Øvrige medlemmer 
Gustav Hansen VVS   VVS/Blikkenslagervirksomhed
Gyldensteen Gods www.gyldensteen.dk Gartnere og gartnerier 
Gæstehuset Bindingsværket www.bed-breakfast-klintebjerg.dk Hoteller og kroer 

 

H

Haarslev Industries A/S www.haarslev.com Fremstilling af maskiner til specielle formål
H.C. Andersen Golf www.hcagolf.dk Sportsklubber
H & C Center hccenter.dk have og cykelcenter
Hair Style, Otterup hairstyle-otterup.dk Frisørsaloner
Hammers-træfældning.dk http://hammers-træfældning.dk/side.asp?Id=85812 -
Hans Christian Andersen Airport www.hca-airport.dk Lufthavn
Hansen Allround - Smed og montage
Harridslevgaard Slot www.harridslevgaard.dk  
Hasmark Grill og Minigolf HasmarkGrillogMinigolf Pizzaraier, grillbarer, isbarer mv.
Hasmark Strand Feriepark www.hasmarkcamping.dk Anden detailhandel
HB Rengøring www.hbrengøring.dk Rengøring
Hdj Consult - Gennemførelse af byggeprojekter 
HEBO Group   Detailhandel med andre varer via internet
HEH - Cykler - Cykler og knallerter
Heljan A/S www.heljan.dk Plastartikler, fremstilling af
Hemmerslev Træ  - -
Henrik Skovgaard Larsen - Dyrkning af korn
Herrehuset herrehuset.otterup.biz Tøjforretninger
Hestenge hestenge.dk Anden undervisning
HEW www.hew.dk Affald, håndtering af
HF & VUC FYN Søndersø www.vucfyn.dk Anden undervisning i.a.n.
Hjørnegården og Nordfyns Naturlam www.hjørnegård.dk Anden detailhandel
HM Skrædderen v/ Hanne Marie Madsen   Fremstilling af andre beklædningsartikler samt tilbehør
Holms VVS www.holmsvvs.dk/ VVS- og blikkenslagerforretninger
Holst Thrane Bogholderi  www.holst-thrane-bogholderi.dk Regnskab og bogføring
Holte Vinlager Otterup holtevinlagerotterup Detailhandel m/ drikkevarer
Hos Mia hosmia.dk Frissørsaloner
House Nordic ApS housenordic.dk Engorshandel med møbler
HP Smedie og VVS www.hp-smedie.dk Smed og montage
HP Stål og montage   Fremstilling af stålkonstruktioner
HTR Maskinteknik www.htr.dk Maskinstationer
Hunderupvejens Fysioterapi www.hunderupvejensfysioterapi.dk Fysio- og ergoterapeuter
Human Target Consult www.humantargetconsult.dk Rådgivning
Humlemagasinet www.humlemagasinet.dk Museer
Hummelgaard ApS   Anden udlejning af boliger
Højgård Hestehospital A/S www.hoejgaard-hestehospital.dk Dyrlæger
Hårslev Møllegård - Dyrkning af korn

 

I

Impulsen Modetøj www.marthoni.dk/impulsen Tøjforretninger
Industrie- und handelskammer zu Flensburg (IHK) ihk-schleswig-holstein.de  
Installationsfirmaet Harald Nielsen A/S harald-nielsen.dk Elektriker
Intersport, Otterup intersport.dk Forhandler af sports- og campingustyr
Isolerings-Gruppen A/S www.isolerings-gruppen.dk Isoleringsvirksomhed
IT Experterne IVS https://itexperterne.dk/ Konsulentbistand vedr. informationsteknologi

 

J

Jackpot www.jackpot-danmark.dk  Plastartikler, fremstilling af 
J. A. Entreprise ApS www.ja-entreprise.dk Entreprenør
Jane's Køreskole  www.janeskoreskole.dk Køreskoler og Køretekniske anlæg
JEDORF Smede & Montage   Fremstilling af metalkonstruktioner og dele heraf
Jeep Veenhouwer  www.jeepplastic.dk  Gartnere og gartnerier 
Jens Andersens Maskinfabrik  www.jao.dk  Maskinfabrikker 
Jersore Galloway www.jersore-galloway.dk Blandet drift
Jerstrup Herregaard I/S  www.jerstrup.dk Konferencecenter 
JK Byg og montage jkbygogmontage.dk Entreprise
JM Optik  www.jmoptik.dk Optikere 
JM Rør  www.jmror.dk Maskinfabrikker 
Jobcenter Nordfyn  www.nordfynskommune.dk Arbejdsformidling 
J.S. Gardiner v/Jan Smidt - Detailhandel
Juels Cafe www.juelscafe.dk Cafeér
Justitia Advokater ApS www.justitiaadvokater.dk Advokater
JUTEK www.jutek.dk Fremstilling af landbrugs- ogskovbrugsmaskiner
Jysk Fynske Medier www.jfmedier.dk udgivelse af aviser og dagblade
Jørn Thrane A/S  www.elektriker-fyn.dk El-installatører 

 

K

K. Andersen Automobiler  www.ka-auto.dk  Engroshandel 
K. Sjødahl K.Sjødahl.dk Fremstilling af landbrugs- og skovbrugsmaskiner
K.T.A. Nordvestfyn A/S  www.kta-bogense.dk  Køreteknisk anlæg 
Kaffe & Vin kaffeogvin.dk Detailhandel via internet
Kallesøe Transport   Vejgodstransport
Kappendrup ApS  www.kappendrup.dk  El-installatører 
Kappendrup Slagteren   Slagterforretninger
Karl-Jørgen Rævdal  www.raevdal.dk Øvrige medlemmer 
Karlsen IVS Byggerådgivning og Projektering   Arkitektvirksomhed
Karstens Taxi og Busser  www.karstenstaxi.dk  Transport, taxi og buskørsel 
Kfh Byg v/Karsten Faarvang Holst www.kfhbyg.dk Tømrere
KH-Foto www.KH-foto.dk Fotografer 
Kildegaard Aut. Kloakmester & Entreprenør  www.kilde-gaard.com Entreprenører 
Kims A/S  www.kims.dk Fødevarer 
Kirkens Korshær - Bogense www.kirkenskorshaer.dk Detailhandel med brugte varer
Kirkens Korshær - Otterup www.kirkenskorshaer.dk Detailhandel med brugte varer
Kiropraktisk Klinik www.kiropraktisk-klinik-soendersoe.dk Sundhedsvæsen, kiropraktorer 
Kleinsmeden Otterup ApS Smed og montage 
Klinik Frydenlund www.klinikfrydenlund.dk Sundhedsvæsen
KK International Aps www.hytorc.dk  
Kolling Lunde Malerfirma Malere 
Kongsdal Åben Have www.kongsdalaabenhave.dk  Møbelforretninger
Krisma Otterup www.krismaotterup.dk Frisørsaloner
KPT Montage   Montør af div. institutionsmøbler
Kukkeren www.kukkeren.dk Forhandlere af gaveartikler og brugskunst
Kunstgården  www.kunst-gaarden.dk  Kunst og Gallerier 
Kurt Jensens Maskinfabrik A/S  www.kjmas.dk  Maskinfabrikker 
Kyst Camping Bogense www.kystcamping.dk Campingpladser
Kvick Grillen   Fastfood
Kvikly Otterup kvickly.dk  
Kærby Tømrerforretning www.torbenpedersen.dk Tømrere
Kæmpes Taxi kaempestaxi.dk  
Kærsgård Restaurering og Tømrerarbejde - Tømrer- og bygningssnedkervirksomhed