• medlem-1.jpg
  • medlem-2.jpg
  • medlem-3.jpg
  • medlem-4.jpg

Medlemmer fra G-K

 

G

Galleri 16 www.galleri16-bogense.dk Gallerier
Galleri 55   Gallerier
Galleri Camacho carnacamacho.com Fritidsgalleri
Galleri Nordfyn www.kaart.dk Kunstnerisk skaben
Gamby Fattiggård   Bed and Breakfast
Gammelgård Ferielejlighed www.visitnordfyn.dk Udlejning af feriebolig
Garnguf www.garnguf.dk Detailhandel med kjolestoffer, garn, broderier mv.
Gartnet Allan Lynge Simonsen   Planteavl kombineret med husdyravl
Gartneriet Timmermann A/S www.timmermann.dk Gartnere og gartnerier 
Geopartner Landinspektører A/S www.geopartner.dk Landinspektører
Giørtz www.gioertz.dk Tøjforretninger
Gn-Autotek www.gn-autotek.dk Autoreparation/salg af biler 
Grønenergi og VVS IVS www.gronenergi-og-vvs.dk Engroshandel m/ isenkram, varmeanlæg og tilbehør
Grønløkke Planteskole www.gronlokke.dk Planteformering
Guldbjerghus www.guldbjerghus.dk Hoteller
Guldbjerg Maskinfabrik A/S www.guldbjerg.dk Maskinforarbejdning
Guldfeldt Kontor og Data A/S www.guldfeldt.com Kopimaskiner og kontormøbler
Guldsmed Maegaard www.guldsmedmaegaard.dk Guldsmed
Gunner Møgelvang - Øvrige medlemmer 
Gustav Hansen VVS   VVS/Blikkenslagervirksomhed
Gyldensteen Gods www.gyldensteen.dk Gartnere og gartnerier 
Gæstehuset Bindingsværket www.bed-breakfast-klintebjerg.dk Hoteller og kroer 

 

H

HAB, c/o Bettina Olfsson   Fremstilling af farmaceutiske råvarer
H.C. Andersen Golf www.hcagolf.dk Sportsklubber
Hair Style, Otterup hairstyle-otterup.dk Frisørsaloner
Hammers-træfældning.dk http://hammers-træfældning.dk/side.asp?Id=85812 -
Hans Christian Andersen Airport www.hca-airport.dk Lufthavn
Hansen Allround - Smed og montage
Bella Husted Hansen   Kunst
Harkjær Hypnoseterapi www.harkjaerhypnoseterapi.dk Sundhedsvæsen i øvrigt i.a.n.
Harridslevgaard Slot www.harridslevgaard.dk  
Hasmark Grill og Minigolf HasmarkGrillogMinigolf Pizzaraier, grillbarer, isbarer mv.
Hasmark Strand Feriepark www.hasmarkcamping.dk Anden detailhandel
HB Rengøring www.hbrengøring.dk Rengøring
H & C Center www.hccenter.dk Have og cykelcenter
HEH - Cykler - Cykler og knallerter
Heljan A/S www.heljan.dk Plastartikler, fremstilling af
Henrik Skovgaard Larsen - Dyrkning af korn
Herrehuset herrehuset.otterup.biz Tøjforretninger
Hestehavens Rideklub www.hestehavensrideklub.dk Rideklubber
Hestenge hestenge.dk Anden undervisning
H.E.W. A/S www.hew.dk Engroshandel med andre maskiner og andet udstyr
HF & VUC FYN Søndersø www.vucfyn.dk Anden undervisning i.a.n.
Hjørnegården og Nordfyns Naturlam www.hjørnegård.dk Anden detailhandel
HM Skrædderen v/ Hanne Marie Madsen   Fremstilling af andre beklædningsartikler samt tilbehør
Holms VVS www.holmsvvs.dk/ VVS- og blikkenslagerforretninger
Holst Thrane Bogholderi  www.holst-thrane-bogholderi.dk Regnskab og bogføring
Holte Vinlager Otterup holtevinlagerotterup Detailhandel m/ drikkevarer
Hos Mia hosmia.dk Frissørsaloner
House Nordic ApS housenordic.dk Engorshandel med møbler
HP Smedie og VVS www.hp-smedie.dk Smed og montage
HP Stål og montage   Fremstilling af stålkonstruktioner
H.T.R. Maskinteknik www.htr.dk Maskinforarbejdning
Human Walking ApS    
Humlemagasinet www.humlemagasinet.dk Museer
Højgård Hestehospital A/S www.hoejgaard-hestehospital.dk Dyrlæger
Birgit Højkilde   Kunst
Hårslev Genbrug, Danmission danmission.dk Detailhandel med brugte varer i forretninger
Haarslev Industries A/S www.haarslev.com Fremstilling af øvrige maskiner til specielle formål i.a.n.
Hårslev Møllegård - Dyrkning af korn

 

I

Impulsen Modetøj www.marthoni.dk/impulsen Tøjforretninger
Industrie- und handelskammer zu Flensburg (IHK) ihk-schleswig-holstein.de  
Installationsfirmaet Harald Nielsen A/S harald-nielsen.dk Elektriker
Intersport, Otterup intersport.dk Forhandler af sports- og campingustyr
Isolerings-Gruppen A/S www.isolerings-gruppen.dk Isoleringsvirksomhed
IT Experterne IVS https://itexperterne.dk/ Konsulentbistand vedr. informationsteknologi

 

J

Jackpot www.jackpot-danmark.dk  Plastartikler, fremstilling af 
J. A. Entreprise ApS www.ja-entreprise.dk Entreprenør
Jane's Køreskole  www.janeskoreskole.dk Køreskoler og Køretekniske anlæg
JEDORF Smede & Montage   Fremstilling af metalkonstruktioner og dele heraf
Jeep Veenhouwer  www.jeepplastic.dk  Gartnere og gartnerier 
Jens Andersens Maskinfabrik  www.jao.dk  Maskinfabrikker 
Jersore Galloway www.jersore-galloway.dk Blandet drift
JG Andersen Group IVS   Udvikling af udstyr til welfare tech
JITS ApS www.jit.nu Anden It-servicevirksomhed
JK Byg og montage jkbygogmontage.dk Entreprise
JM Optik  www.jmoptik.dk Optikere 
JM Rør  www.jmror.dk Maskinfabrikker 
Jobcenter Nordfyn  www.nordfynskommune.dk Arbejdsformidling 
Job-Matrix Consulting IVS job-matrix.dk Tolkebureau og oversættelse
J.R. Madsen Rør & Svejs   Reparation af jern- og metalvarer
Juels Cafe www.juelscafe.dk Cafeér
Justitia Advokater ApS www.justitiaadvokater.dk Advokater
JUTEK www.jutek.dk Fremstilling af landbrugs- ogskovbrugsmaskiner
Jysk Fynske Medier www.jfmedier.dk udgivelse af aviser og dagblade
Jørn Thrane A/S  www.elektriker-fyn.dk El-installatører 

 

K

K. Andersen Automobiler  www.ka-auto.dk  Engroshandel 
K. Montage www.oxygone.dk Anden detailhandel
K. Sjødahl K.Sjødahl.dk Fremstilling af landbrugs- og skovbrugsmaskiner
K.T.A. Nordvestfyn A/S  www.kta-bogense.dk  Køreteknisk anlæg 
Kallesøe Transport   Vejgodstransport
Kappendrup ApS  www.kappendrup.dk  El-installatører 
Kappendrup Bageri   Bagerier
Kappendrup Slagteren   Slagterforretninger
Karl-Jørgen Rævdal  www.raevdal.dk Øvrige medlemmer 
Karlsen IVS Byggerådgivning og Projektering   Arkitektvirksomhed
Karstens Taxi og Busser  www.karstenstaxi.dk  Transport, taxi og buskørsel 
Kfh Byg v/Karsten Faarvang Holst www.kfhbyg.dk Tømrere
KH-Foto www.KH-foto.dk Fotografer 
Kildegaard Aut. Kloakmester & Entreprenør  www.kilde-gaard.com Entreprenører 
Kims A/S  www.kims.dk Fødevarer 
Kirkens Korshær - Bogense www.kirkenskorshaer.dk Detailhandel med brugte varer
Kirkens Korshær - Otterup www.kirkenskorshaer.dk Detailhandel med brugte varer
Kiropraktisk Klinik www.kiropraktisk-klinik-soendersoe.dk Sundhedsvæsen, kiropraktorer 
KK International Aps www.hytorc.dk  
Kolling Lunde Malerfirma Malere 
Koncert og Event Foreningen www.koncertogevent.dk Private vagt- og sikkerhedstjenester
Kongsdal Åben Have www.kongsdalaabenhave.dk Møbelforretninger
Korsholm Byg A/S www.korsholmbyg.dk Tømrer- og bygningssnedkervirksomhed
Krisma Otterup www.krismaotterup.dk Frisørsaloner
Krone1 www.krone1.dk Bed & Breakfast og brugskunst
KPT Montage   Montør af div. institutionsmøbler
Kukkeren www.kukkeren.dk Forhandlere af gaveartikler og brugskunst
Kunstgården  www.kunst-gaarden.dk  Kunst og Gallerier 
Kurt Jensens Maskinfabrik A/S  www.kjmas.dk  Maskinfabrikker 
Kyst Camping Bogense www.kystcamping.dk Campingpladser
Kvickly Otterup kvickly.dk  
Kvisthøj Bed & Breakfast www.kvisthoej.dk Bed & Breakfast
Kæmpes Taxi kaempestaxi.dk  
Kærsgård Restaurering og Tømrerarbejde - Tømrer- og bygningssnedkervirksomhed