• medlem-1.jpg
  • medlem-2.jpg
  • medlem-3.jpg
  • medlem-4.jpg

Medlemmer fra C-F

 

C

Cafe Laura Cafelauraotterup/facebook Restauranter
Café Victoria Douglashuset cafe-victoriagolf.dk Restauranter
C. O. Murer & Entreprenør ApS www.comurer.dk Murere
C.S Polstring - -
Café Solo Café Solo Restauranter
Camo Entreprise ApS www.camoentreprise.dk Industrimontage
Campaya ApS www.campaya.dk Sommerhusudlejning
Carsten Abild - Øvrige medlemmer
Carsten Andersen VVS - VVS- og blikkenslager
Casa Arkitekter A/S www.casa.dk Arkitekter
Center for Designkultur www.designkultur.dk Rådgivning, virksomheder
Centrovice www.centrovice.dk Landbrugskonsulenter
Christiansens Busser - Transport, taxi og buskørsel
Chrones Entreprenør & Anlæg - Entreprenører
CNJ-BYG www.cnj-byg.dk Tømrere
Comfort Ventilation www.comfortventilation.dk Anden bygningsfærdiggørelse
Coop Kvikly Otterup   Supermarkeder
CREO ARKITEKTER www.creoarkitekter.dk Arkitektvirksomhed
Cr Foderservice K/S www.cr-f.dk Korn & foderstoffer
CREO Aktitekter creoarkitekter.dk Design
CS Klimateknik ApS www.cs-klimateknik.dk Engroshandel
CT-Elteknik www.ctelteknik.dk El-installation

 

D

 

Daek123 www.daek123.dk Dækservice
DagliBrugsen Bårdesø - Supermarkeder
DagliBrugsen Morud www.coop.dk Supermarkeder
DagliBrugsen Nørreby www.123hjemmeside.dk/daglibrugsen/ Supermarkeder
Dampskibshuset www.dampskibshuset.dk  Restauranter
Danland Bogense/Dancenter A/S www.danland.dk Feriecentre
Danrevi, revisionsfirma www.danrevi.dk Revision og bogføring 
Dansikring Direct Partner www.dansikring-direct.dk Alarmer 
Dansk industri montage A/S www.danskindustriplast.dk/index.html  Maskiner, forarbejdning 
Dansk IT Service www.ditss.dk  IT, markedsføring og kommunikation
Dansk Krukkeservice I/S krukkeshop.dk Detailhandel med krukker og haveudstyr
Dansk Planteservice ApS www.dansk-planteservice.dk  Engroshandel 
Dansk Stål & Ventilation ApS www.cmstaal.dk Smed og montage
Danske Bank Middelfart www.danskebank.dk  Pengeinstitutter 
Danske Bank Morud www.danskebank.dk  Pengeinstitutter
Danske Bank Søndersø www.danskebank.dk Pengeinstitutter 
Dansø Assurance I/S www.dansoe.dk Forsikringsagenter og forsikringsmælger virksomhed
David Lorentzen ApS davidlorentzen.dk Reklamebureauer
DCU-Flyvesandet Strand Camp www.camping-flyvesandet.dk Campingpladser
ddprint ApS www.dd-print.dk Kommunikationsdesign og grafisk design
De Fynske Gårde www.defynskegaarde.dk Dyrkning af korn (undtagen ris), bælgfrugter og olieholdige frø
Den Gamle Gartners Have www.dengamlegartnershave.dk Lægeurtehave -  krydderurter
Den Gamle Købmandsgaard www.dgk-mobler.dk Møbelforretninger
Den lune pandekagebod   Restauranter
DEN SELVEJENDE INSTITUTION OTTERUP-HALLEN www.otterup-hallerne.dk Drift af sportsanlæg
Designa www.nettoline.dk Detailhandel med andre varer
DESITEK A/S www.desitek.dk  Engroshandel 
D'etre Frisørhuset www.detre.dk Frisørsaloner
Dewa Smede og Vvs www.dewa-smeden.dk/  VVS-Installatører 
Dinkontormand.dk ApS   Bogføring og revision og skatterådgivning
Din Lokale Gas- og Vandmester Steen Anker www.vvs-nordfyn.dk VVS- og blikkenslagerforretning
dinMentor dinmentor.nu Mentor
Din Tøjmand Bogense www.dintojmand.dk Tøjforretninger
Din Tøjmand Herrehuset www.dintojmand.dk Detailhandel
Ditlev's El & Data Installationer ApS www.ditlevs.dk El-installation
Ditlevsdal Bison Farm www.ditlevsdal.dk  Restauranter 
DK Plant ApS www.dk-plant.dk  Gartnere og gartnerier 
Dorthe Møller www.dorthemoller.dk IT, markedsføring og kommunikation 
Dupont Snedker & Tømrer www.adupont.dk Tømrer
Dæncker Køleinventar Aps www.daencker.dk Engroshandel 

 

E

E.A. Montage  - El-installatører 
Eagle Luftfoto/Classic Flowers www.eagleluftfoto.dk  Fotografer
EcoSign www.ecosign.dk Industriel design og produktdesign
EDC Bogense ApS www.edc.dk  Ejendomsmæglere 
EDC Søndersø www.edc.dk Ejendomsmæglere
EDC Otterup www.edc.dk/otterup Ejendomsmæglere
Educated Guess Agency   Argenturhandel m/ tekstiler, beklædning og pelsværk
Egeby Frugtplantage  www.egeby.dk Engroshandel 
Egehøj Champignon  www.egehoj-champignon.dk Gartnere og gartnerier 
Egense Service Værksted www.tnea.dk/egense/ Reparation af maskiner
Eghoved Graveservice   Landskabspleje
EH BYG Søndersø ApS www.ehbyg.dk Tømrer- og bygningssnedkervirksomheder
Ehlerts Boghandel www.ehlerts.dk Detailhandel
Eilersen Møbler A/S  www.eilersen-furniture.com  Møbler 
Ejendomsselskabet Nido  - Udlejning, erhvervsejendomme 
Ellekjær Medical  www.ellekjaermedical.dk Engroshandel 
EL- installatør Torben Hansen Aps torbenhansen.dk El-installatør
El & Teknik Otterup www.elogteknikotterup.dk El-installatører
Else Friis  www.elsefriis.dk  Kunst og Gallerier
Energi Fyn Holding A/S www.energifyn.dk -
Enemærket Kalveproduktion www.tyrekalve.dk Jersey kalvekød fra tyre under 12 måneder samt gårdbutik
Enghavegaard ApS  www.mortenandersen.nu  Avl af smågrise 
Engstrøms Planteskole   Planteskoler
E-Revisor.com e-revisor.com Bogføring og revision: Skatterådgivning
Erik Menveds Kro www.erikmenvedskro.dk Restauranter
ERNEL  www.ernel.dk Konsulentfirmaer 
Esbechgaard - -
European Aircraft Sales ApS  www.europeanaircraftsales.com/  Agenturhandel

 

F

Fade IN Film & Video fadeinvideo.dk Professionel Webfilm
Farstrup Møbler A/S www.farstrup.dk Fremstilling af andre møbler
Feriepartner MOB www.feriepartner/fyn  Ferieboligudlejning
Festvognen Fætterguf - Bogense www.festvognen.dk Andre kreditselskaber
Flensted Mobiler ApS www.flensted-mobiles.com Fremstilling af andre papir- og papvarer
Fiskehuset Bogense www.fiskehuset-bogense.dk Restauranter
Firmalinket Aps   Løningskonsulent
Fjernvarme Fyn www.fjernvarmefyn.dk Varmeforsyning
Fjordens Grill ved Klintebjerg Havn www.fjordensgrill.dk Grillbar
Fjordvang Frugtplantage fjordvangfrugtplantage.dk Frugt
Frislev Møbler www.frislev.com Fremstilling af møbler
Florint.dk www.florint.dk IT, markedsføring og kommunikation 
Fodklinikken Hæl og Tå   Sundhedsvæsen i øvrigt i.a.n.
Folkekirkens Nødhjælps Genbrugsbutik www.noedhjaelp.dk/bogense Detailhandel med brugte varer i forretninger
FondsAnsøgning.dk fondsansøgning.dk Virksomhedsrådgivning
Fontaine Danmark www.fontainedanmark.dk -
Foreningen 5450 Otterup 5450-otterup.dk Andre organisationer og foreninger
FormueFyn Fondsmæglerselskab A/S www.danskotc.dk Finansiel formidling
Fotograf Maria Pries mariapries.com Fotografisk virksomhed
Fotojournalist Jens Wognsen www.jenswognsen.dk Pressebureauer
Frit Oplysningsforbund www.sonderso.fo.dk Undervisning
From Minkfarm ApS   Avl af pelsdyr
Fru Jensen www.facebook.com/Fru-Jensen Blomsterforretning/dyrefoder
Fru Lund fru-lund.dk Tøjforretninger
Fru Nielsen Køkken www.frunielsenskoekken.dk Event Catering
Frøken Bang www.frøken-bang.dk Tøjforretninger
FynBo Mæglerne ApS www.fynbo.com  Ejendomsmæglere
Fyns-bilsalg.dk www.fyns-bilsalg.dk Bilsalg, bilreparation
Fyns Brillebus www.fynsbrillebus.dk Mobil optikerforretning
Fyns Gulv ApS www.fynsgulv.dk Udførelss af gulvbelægninger og vægbeklædning
Fyns Gulvmontage www.fyns-gulvmontage.dk Gulvbelægning 
Fyns Tag og Facade www.renttag.dk Tagdækningsvirksomhed 
Fyns Træ www.fynstrae.dk Engorshandel med andre råvarer og halvfabrikata
FysOrdning Fyn www.fysordningfyn.dk Fysio- og Ergoterapeut