• medlem-1.jpg
  • medlem-2.jpg
  • medlem-3.jpg
  • medlem-4.jpg

Medlemmer fra A-B

 

A

Aagaardens Lys v/ Anni Lindtofte Aagaardenslys/facebook Lysstøberi, cafe og kurser i strik og filtning
ABA NON FOOD A/S - Engroshandel
ABM Infographie www.abm.dk  IT, markedsføring og kommunikation
Acer Design & Development www.eriksimonsendesign.dk Industriel design og produktdesign
Advokat Hans Jørgen Nielsen - Advokat
Advokatfirmaet Jacob Christoffersen www.adv-jc.dk Advokater
Advokatfirmaet Niels Nissen www.adv-niels-nissen.dk Advokater
Advokatfirmaet Søren Olesen www.advokat-olesen.dk Advokater
AGENDA Advokaterne www.agendaadvokater.dk Advokater
Agergården bondegårdsferie www.facebook.com/feriefordig Overnatning/feriebolig
AHP Consulting ApS www.ahpconsulting.com IT, markedsføring og kommunikation
Ajc Design Engineering www.ajc-design.dk Ydelser indenfor Produkt Design & Maskinkonstruktion
Aladdin Restaurant & Pizzaria www.aladdinotterup.dk Restauranter
Alex Andersen Ølund A/S www.alex-andersen.dk Transport, vejgods
Al-Glas   Glarmestervirksomheder
Allan Maskinreparationer - Reparation af maskiner
Alice Pedersen alice-pedersen-bb Overnatning
Allegården www.allegaarden.dk Fjerkræsavl
allicat www.allicat.dk Reklamebureauer
AMU Fyn www.amu-fyn.dk Undervisning
Anderup EL og VVS anderup.dk El-installation
An Konsult ApS www.ankonsult.dk Konsulentfirmaer
Anders & Steen Hansen www.as-hansen.dk Grøntsager og transport
Andersen & Nielsen Byggeri og Rådgivning ApS www.andersenognielsen.dk Opførelse af bygninger
Anderup EL & VVS www.anderup.dk El og vvs
Anne K Anne K Tøjforretning
Art & Craft cpkjaer.dk pileflet, læderarbejde, smedearbejde og honning
Art-creative Klintebjerg Galleri www.art-creative.dk Galleri
Artico Artico Detailhandel,tøj, garn etc.
Askepot Askepot Lingeri,dametøj,parfumeri
Atlas Advokater Bogense www.atlas-advokater.dk/bogense Advokater
Atomsmeden    
AtoZ electronic aps www.atoz-electronic.dk udvikling af elektronik
Au2nord www.au2nord.dk Auto værksted
Aut. El-Installatør Walther Bengtson ApS www.wb.dk El-installatører
Aut. Kloakmester Torben Madsen www.kloak-fyn.dk Anlægsvirksomhed
Autodan Otterup ApS www.autodan.dk Autoværksted
Autoteknik Særslev ApS www.autoteknik-saerslev.dk Autoreparationsværksted mv.

 

B

 

B2 Lyd & Lys www.b2LydLys.dk Radio & Tv
Balancehuset v/ Lotte Mariah balancehuset.dk Zoneterapi, Healing, meditation m.v.
BallonMand.dk www.ballonmand.dk Anden reklamevirksomhed
Bare Det Mere Facebook Gårdbutik
BDO Revision A/S www.bdo.dk Revision 
Bederslev Dyrlægen bederslevdyrlaegen.dk Dyrlæge
Bed Room www.bedroombogense.dk Møbelforretning
Bella Pizza www.facebook.com/Bella-Pizza-Grill Pizzariaer
Bent Pedersen Lunde A/S www.bpl.dk Aluminium, produktion af
Bentes Zoner www.benteszoner.dk Zoneterapeut
Betinas Madhus www.betinas-madhus.dk Restauranter
Besættelsesmuseum Fyn www.besaettelsesmuseumfyn.dk Frivilligorganisation
Bilcentret - A. Nielsen A/S www.bilcentret.dk Autohandel 
Bilsyn Plus Otterup http://bilsynplus.dk/ Teknisk afp. og kontrol
Biozone ApS   Internethandel med tøj, sko, lædervare
Birgit Folden foldenhus-bb.dk Overnatning
Birk Consulting www.birk-consulting.dk Virksomhedsrådgivning
Birthe og Max Johansen birthe-max-johansens-bb  
Bjarne Rasmussen - Engroshandel 
B.K. Svejs   Smedning, presning, valsning af metal, pulvermetallurgi
BKT Krom og slib Aps bktkromogslib.dk  
Blomster & Pil blomsterogpil.dk Blomsterforretninger
Blomster Til Alt www.blomstertilalt.dk Blomsterforretninger
BlueFitness www.bluefitness.dk Aktiviteter fysisk velvære
BM A/S www.bm-bogense.dk Maskinstationer 
B.N.H. Båd & Motor bnhbaadogmotor.dk Rep. og vedligeholdelse af skibe og både
Bogense Apotek www.apoteket.dk Apoteker
Bogense Bageren www.bogensebageren.dk Fremstilling af friske bageriprodukter
Bogense Boksen   Oplagrings- og pakhusvirksomhed
Bogense Dyrecenter v/Anette Draskau Bogense Dyrecenter Dyrelæger
Bogense Fodterapi ApS www.bogense-fodterapi.dk Sundhedsvæsen, Fodterapi
Bogense Grill og Café   Grillbarer
Bogense Hallerne   Selvejende institution; sportshal 
Bogense Hotel www.bogensehotel.dk Hoteller
Bogense Kiropraktik www.bogense-kiropraktik.dk Kiropraktorer
Bogense Kræmmermarked   Udlejning af erhvervsejendomme
Bogense Kyst ApS www.bogensekyst.dk Restauranter
Bogense Menighedsråd www.sogn.dk  
Bogense Motion www.bogensemotion.dk Andre sportsaktiviteter
Bogense Murerforretning ApS www.bogensemurer.dk Murere 
Bogense Privatpasningsordning www Børnepasning
Bogense Sejlklub www.bogense-sejlklub.dk Andre organisationer og foreninger i.a.n.
Bogense Strand Camping www.bogensecamp.dk Campingpladser
Bogense Tømrerforretning   Tømrer- og bygningssnedkervirksomhed
Bogense Plast A/S www.bogenseplast.dk Plastartikler, fremstilling af 
Bogense Vikingelaug www.bogensevikingelaug.dk Forening af vinterbadere i Bogense
Bogense Yacht Service ApS www.bys.dk Både og skibe 
Bonnén Bogense - Servicestationer
BP-Galleri v/ Berit Pedersen www.bp-galleri.dk Galleri
Brandt www.h-brandt.dk Tryk 
Brandt Jørgensen Innovation IVS www.brogaardbutik.dk Anden forskning og eksperimentel udvikling inden for naturvidenskab og teknik
Brandsby Industri- og ejendomsservice   Reparation af maskiner, jern- og metalvarer
Brdr. Kondrups Vinhandel brdr-kondrup.business.site Vinhandel
Bro Gårdbutik v/ Ulla Lindholm   Bæredygtig design, tøj og brugskunst
Broholm www.broholm.biz Løsning af problemer i stald og ridehus
Brunse Byg og Montage Aps www.mejlskov-honsereder.dk Tømrere
Bruuns hotel/dk/bruunsl Bed & breakfast
BTF Service   Flytteforretning
Bukephalos Media ApS Bukephalos Media Reklamebureauer
Butik Hanne www.strikke-garn.dk Tøjforretninger
BV-Biler www.bvbiler.dk Autoværksted/ophug 
By Bernhøj Facebook Produktion af plankemøbler
Bygma Otterup www.otteruptraelast.dk Byggemarkeder
Bülow Andersen Management    
Bæk Consult www.baek.dk Reklamebureauer
Bårdesø VVS baardesoe-vvs.dk VVS- og blikkenslagerforretning
Bårdesø VVS- og Oliefyrssservice A/S - VVS- og blikkenslagerforretning
Børges Put & Take www.børgesputandtake.dk Put & Take, fiskesøer og autocamperplads