• medlem-1.jpg
  • medlem-2.jpg
  • medlem-3.jpg
  • medlem-4.jpg

Medlemmer fra A-B

 

A

Aagaardens Lys v/ Anni Lindtofte Aagaardenslys/facebook Lysstøberi, cafe og kurser i strik og filtning
ABA NON FOOD A/S - Engroshandel
Abconcept   Arkitektvirksomhed
ABM Infographie www.abm.dk  IT, markedsføring og kommunikation
Acer Design & Development www.eriksimonsendesign.dk Industriel design og produktdesign
Act2Perform sannesaerens.dk Erhverscoach
Advokat Hans Jørgen Nielsen - Advokat
Advokatfirmaet Jacob Christoffersen www.adv-jc.dk Advokater
Advokatfirmaet Niels Nissen www.adv-niels-nissen.dk Advokater
Advokatfirmaet Søren Olesen www.advokat-olesen.dk Advokater
AHP Consulting ApS www.ahpconsulting.com IT, markedsføring og kommunikation
Ajc Design Engineering www.ajc-design.dk Ydelser indenfor Produkt Design & Maskinkonstruktion
Aksel Stenvang - Øvrige medlemmer
Alex Andersen Ølund A/S www.alex-andersen.dk Transport, vejgods
Alex Johansen Pelsdyravl   Avl af pelsdyr mv.
Al-Glas   Glarmestervirksomheder
Allan Bo Jensen www.vaerkstedsgalleriet.dk Kunstnerisk skaben
Alice Pedersen alice-pedersen-bb Overnatning
Allan Stillads - Anden bygge og anlægsvirksomhed
Allegården www.allegaarden.dk Fjerkræsavl
allicat www.allicat.dk Reklamebureauer
America-Street-Machines www.american-street-machines.dk/ Forening
AMU Fyn www.amu-fyn.dk Undervisning
Anderup EL og VVS anderup.dk El-installation
An Konsult ApS www.ankonsult.dk Konsulentfirmaer
Anders & Steen Hansen www.as-hansen.dk Grøntsager og transport
Andersen & Nielsen Byggeri og Rådgivning ApS www.andersenognielsen.dk Opførelse af bygninger
Anderup EL & VVS www.anderup.dk El og vvs
Anne K Anne K Tøjforretning
Art & Craft cpkjaer.dk pileflet, læderarbejde, smedearbejde og honning
Art-creative Klintebjerg Galleri www.art-creative.dk Galleri
Artico Artico Detailhandel,tøj, garn etc.
Askepot Askepot Lingeri,dametøj,parfumeri
ATC  www.atc.dk  Luftfart 
Atlas Advokater Bogense www.atlas-advokater.dk/bogense Advokater
Atomsmeden    
AtoZ electronic aps www.atoz-electronic.dk udvikling af elektronik
Au2nord www.au2nord.dk Auto værksted
Aut. El-Installatør Walther Bengtson ApS www.wb.dk El-installatører
Aut. Kloakmester Torben Madsen www.kloak-fyn.dk Anlægsvirksomhed
Autodan Otterup ApS www.autodan.dk Autoværksted/ophug 
Automekaniker Wiberg Nielsen   Autoreparationsværksted mv.
Autoteknik Særslev ApS www.autoteknik-saerslev.dk Autoreparationsværksted mv.

 

B

 

B2 Lyd & Lys www.b2LydLys.dk Radio & Tv
BallonMand.dk www.ballonmand.dk Anden reklamevirksomhed
Bayer MaterielScience A/S www.bayermaterialscience.com Engroshandel 
BDO Revision A/S www.bdo.dk Revision 
Bederslev Dyrlægen bederslevdyrlaegen.dk Dyrlæge
Bent Pedersen Lunde A/S www.bpl.dk Aluminium, produktion af
Bentes Zoner www.benteszoner.dk Zoneterapeut
Betinas Madhus www.betinas-madhus.dk Restauranter
Besættelsesmuseum Fyn www.besaettelsesmuseumfyn.dk Frivilligorganisation
Bilcentret - A. Nielsen A/S www.bilcentret.dk Autohandel 
Bilsyn Plus Otterup http://bilsynplus.dk/ Teknisk afp. og kontrol
Biozone ApS   Internethandel med tøj, sko, lædervare
Birgit Folden foldenhus-bb.dk Overnatning
Birthe og Max Johansen birthe-max-johansens-bb  
Bjarne Rasmussen - Engroshandel 
BK Auto www.nordfynscarstyling.dk Autoreparationsværksted mv.
B.K Svejs   Smedning, presning, sænksmedning og valsning af metal
BKT Krom og slib Aps bktkromogslib.dk  
Blomster & Pil blomsterogpil.dk Blomsterforretninger
Blomster Til Alt www.blomstertilalt.dk Blomsterforretninger
BM A/S www.bm-bogense.dk Maskinstationer 
Bogense Apotek www.apoteket.dk Apoteker
Bogense Bageren www.bogensebageren.dk Fremstilling af friske bageriprodukter
Bogense Dyrecenter v/Anette Draskau Bogense Dyrecenter Dyrelæger
Bogense Fodterapi ApS www.bogense-fodterapi.dk Sundhedsvæsen, Fodterapi
Bogense Grill og Café   Grillbarer
Bogense Hotel www.bogensehotel.dk Hoteller
Bogense Kræmmermarked   Udlejning ah erhvervsejendomme
Bogense Kyst ApS www.bogensekyst.dk Restauranter
Bogense Menighedsråd www.sogn.dk  
Bogense Motion www.bogensemotion.dk Andre sportsaktiviteter
Bogense Murerforretning ApS www.bogensemurer.dk Murere 
Bogense Sejlklub www.bogense-sejlklub.dk Andre organisationer og foreninger i.a.n.
Bogense Strand Camping www.bogensecamp.dk Campingpladser
Bogense Tømrerforretning   Tømrer- og bygningssnedkervirksomhed
Bogense Plast A/S www.bogenseplast.dk Plastartikler, fremstilling af 
Bogense vognmandsforretning www.bogensevf.dk/ Vejgodstransport 
Bogense Yacht Service ApS www.bys.dk Både og skibe 
Bonnén Bogense - Servicestationer
BP-Galleri v/ Berit Pedersen www.bp-galleri.dk Galleri
Brandt www.h-brandt.dk Tryk 
Brandt Jørgensen Innovation IVS www.brogaardbutik.dk Anden forskning og eksperimentel udvikling inden for naturvidenskab og teknik
Brandsby Industri- og ejendomsservice   Reparation af maskiner, jern- og metalvarer
Brdr. Kondrups Vinhandel brdr-kondrup.business.site Vinhandel
Bro Gårdbutik v/ Ulla Lindholm   Bæredygtig design, tøj og brugskunst
Broholm www.broholm.biz Løsning af problemer i stald og ridehus
Brunse Byg og Montage Aps www.mejlskov-honsereder.dk Tømrere
Bruuns hotel/dk/bruunsl Bed & breakfast
BTF Service   Flytteforretning
Butik Hanne www.strikke-garn.dk Tøjforretninger
Bülow Andersen Management   Virksomhedsrådgivning
BV-Biler www.bvbiler.dk Autoværksted/ophug 
Bygma Otterup www.otteruptraelast.dk Byggemarkeder
Bülow Andersen Management    
Bæk Consult www.baek.dk Reklamebureauer
Bårdesø VVS baardesoe-vvs.dk VVS- og blikkenslagerforretning
Bårdesø VVS- og Oliefyrssservice A/S - VVS- og blikkenslagerforretning